Informacje

Ryki: Kierował z promilami, dwa dni wcześniej upłynął mu zakaz kierowania pojazdami

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 33-latek kierujący osobowym fordem. Mężczyźnie dwa dni wcześniej upłynął zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj  po godz. 14.00 w miejscowości Zalesie. Policjanci z ryckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego forda. Kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. W związku z dziwnym zachowaniem został sprawdzony na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 33-latkowi, dwa dni wcześniej upłynął trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Od kilku lat w ryckiej komendzie działa zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach. W skład zespołu wchodzą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz pionu kryminalnego. Mundurowi obserwują zachowania kierowców na drodze, analizują najczęściej popełniane wykroczenia oraz sprawdzają informacje otrzymywane od innych uczestników ruchu.

RW.