Kolizja pierwszego dnia w pracy - Aktualności - KPP Ryki

Aktualności

Kolizja pierwszego dnia w pracy

Data publikacji 22.08.2017

Dzisiaj rano jedna z mieszkanek naszego powiatu nie dotarła na czas do pracy. W trakcie jazdy na jej peugeota najechał samochód ciężarowy. Ciężarówka wykonywała manewr cofania. Kierowca nie zauważył stojącego za nim samochodu i doprowadził do zderzenia. Na szczęście zderzenie osobówki z pojazdem o tak dużych gabarytach nie było groźne dla jego uczestników. Nikt nie doznał obrażeń. Kierujący byli trzeźwi.

Dzisiaj około godz. 6:55 dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Brzezinach. Na miejsce natychmiast udali się policjanci Referatu Ruchu Drogowego. Na drodze powiatowej Ryki – Stężyca zastali stojący samochód ciężarowy marki Mercedes i osobowego peugeota. W toku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że 27-letni kierowca ciężarówki jadąc w kierunku Stężycy, przegapił wjazd na teren piaskowani oraz miejsce z wagą przeznaczoną do ważenia pojazdów. Zatrzymał na drodze swojego mercedesa. Zatrzymała się również jadąca za nim peugeotem 30-letnia mieszkanka gminy Ryki. Niespodziewanie kierowca ciężarówki zaczął cofać. W trakcie tego manewru najechał na stojącą za nim osobówkę doprowadzając do zderzenia i uszkodzenia obu pojazdów. W tym przypadku był to pierwszy dzień w pracy dla 27-latka. Zapewne nie zaliczy on go do udanych.

Za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym. Na szczęście zderzenie osobówki z pojazdem o tak dużych gabarytach nie było groźne dla jego uczestników. Nikt nie doznał obrażeń. Kierujący byli trzeźwi.

K.S.