Nocne zatrzymanie za usiłowanie kradzieży z włamaniem do stacji paliw - Aktualności - KPP Ryki

Aktualności

Nocne zatrzymanie za usiłowanie kradzieży z włamaniem do stacji paliw

Ryccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn za usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednej z ryckich stacji paliw. Do zdarzenia doszło dziś w nocy. Dwaj mieszkańcy Ryk w wieku 18 i 25-lat najpierw ukradli klucz od drzwi wejściowych stacji, a następnie postanowili sami się obsłużyć. Spłoszeni przez pracowników krótko cieszyli się wolnością. W bardzo krótkim czasie zostali zatrzymani przez mundurowych, a noc spędzili w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszą zarzuty.

Dziś w nocy dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że dwóch mężczyzn w sposób nieuprawniony chciało wejść na teren jednej z ryckich stacji paliw. Informację o zdarzeniu natychmiast przekazał policjantom z patrolu. Mundurowi w bardzo szybkim czasie na jednej z ulic miasta zauważyli osoby, z których jedna na widok patrolu zaczęła uciekać w kierunku parku. Jak się okazało, byli to znani już policjantom mieszkańcy Ryk.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18 i 25-latek przyszli w nocy na stację paliw, gdzie zakupili alkohol. Wykorzystując nieuwagę pracowników ukradli klucze od drzwi wejściowych, a następnie po kilkunastu minutach postanowili wejść do  środka używając uprzednio skradzionych kluczy, aby ukraść alkohol. Plany pokrzyżowała im pracownica stacji, która usłyszała odgłos otwieranych drzwi. Spłoszeni przez nią mężczyźni uciekli w kierunku centrum miasta, jednak krótko cieszyli się wolnością. Zostali zatrzymani przez policjantów i noc spędzili w policyjnym areszcie. Obaj znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

K.S.