Zwiedzanie komendy i rozmowy o bezpieczeństwie z dziećmi - Aktualności - KPP Ryki

Aktualności

Zwiedzanie komendy i rozmowy o bezpieczeństwie z dziećmi

Data publikacji 10.01.2018

„Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” – takie hasło przyświecało spotkaniu policjantów z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu. Uczniowie pojawili się wczoraj w komendzie, a niecodzienna wizyta była dla nich okazją do zwiedzenia budynku, poznania pracy policjantów, ale również wysłuchania informacji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Pamiątkowe, „bezpieczne” kolorowanki będą im przypominać o tym, czego dowiedziały się podczas tej nietypowej lekcji.

Policjantów z Ryk odwiedzili mali goście ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu. To była dla nich pierwsza taka wizyta i możliwość przyjrzenia się pracy funkcjonariuszy z nieco innej strony. Dzieci zwiedziły budynek komendy. Wędrując korytarzami sprawdzały, co kryje się za kolejnymi drzwiami. Bardzo się ucieszyły, gdy za jednymi z nich zobaczyły pokój wyglądem przypominający salkę zabaw. To właśnie w niebieskim pokoju przesłuchań dzieciom podobało się najbardziej. Nic dziwnego, kolorowe rysunki na ścianach, zabawki i książeczki były dla nich dużą atrakcją. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się siłownia, i policyjne pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Choć te ostatnie oglądały z lekkim przerażeniem. Zgodnie przyznały, że pomieszczenia są ładne, ale nie zachęcają do tego, aby do nich trafić na dłużej.

Wizycie w komendzie przyświecało hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Bowiem w jej trakcie nie zabrakło informacji właśnie na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. O tym, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę i dlaczego warto nosić odblaski przypomniał uczniom kierownik Referatu Ruchu Drogowego nadkom. Robert Pawłowicz wręczając najaktywniejszym odblaskowe upominki. Natomiast podczas specjalnej odprawy o bezpieczeństwie policjantka opowiedziała, w jaki sposób należy postępować, aby nikomu nic przykrego się nie stało. Na zakończenie wręczyła małym gościom kolorowanki o bezpieczeństwie, które specjalnie dla nich zakupił Wójt Gminy Nowodwór. „Bezpieczne” książeczki będą im przypominać o wszystkim, czego dowiedziały się podczas tej niecodziennej wizyty.

K.S.