Zabrakło ostrożności za kierownicą - Aktualności - KPP Ryki

Aktualności

Zabrakło ostrożności za kierownicą

Data publikacji 09.02.2018

Dwóch kierowców straciło wczoraj prawo jazdy. Rażąco naruszyli przepisy prawa o ruchu drogowym doprowadzając do kolizji. Funkcjonariusze w obu przypadkach podjęli decyzje o zatrzymaniu dokumentów i odstąpili od postępowania mandatowego na rzecz skierowania sprawy do Sądu.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 8:20 w miejscowości Chrustne. Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierowca samochodu ciężarowego marki MAN, 55-latek z gminy Łaskarzew włączając się do ruchu, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu chevroletowi, którym drogą K-48 w kierunku Moszczanki podróżował 25-letni mieszkaniec gminy Ryki. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że 55-letni kierowca nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Funkcjonariusze odstąpili od postępowania mandatowego na rzecz skierowania wniosku o ukaranie do Sądu. Zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Wczoraj prawo jazdy stracił też 34-latek z Ryk, który po godz. 17:00 spowodował kolizję w Moszczance. Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną tego zdarzenia było również nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu. Mężczyzna chcąc wyjechać samochodem ciężarowym marki Iveco z jednej z posesji na drogę nie upewnił się, czy wykonywany manewr cofania nie spowoduje zagrożenia w ruchu drogowym. Uderzył w przejeżdżającego volkswagena, którym podróżowały 3 osoby. Na szczęście uczestnikom nic poważnego się nie stało. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Wkrótce do sądu trafi wniosek o ukaranie sprawcy kolizji.

Apelujemy do kierowców o ostrożność. Pośpiech i podejmowanie zachowań ryzykowanych na drogach, szczególnie w zimowym okresie, kiedy nawierzchnia dróg jest śliska lub zaśnieżona mogą skutkować nieprzyjemnymi zdarzeniami drogowymi.  

K.S.