Weekendowi kierowcy z promilami - Aktualności - KPP Ryki

Aktualności

Weekendowi kierowcy z promilami

Data publikacji 12.02.2018

W miniony weekend policjanci ryckiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich, 30-latek z gm. Nowodwór kierując pojazdem marki Saab przekroczył prędkość poza obszarem zabudowanym o 66 km/h. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Drugi, 34-letni mieszkaniec gm. Trojanów kierował BMW. Na swoim koncie miał więcej przewinień. Wsiadł za kierownicę bez uprawnień mając w organizmie 2,4 promila alkoholu. Teraz obaj odpowiedzą przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej i za pozostałe wykroczenia.

W nocy z soboty  na niedzielę w Krasnoglinach policjanci Referatu Ruchu Drogowego ujawnili wykroczenie popełnione przez kierowcę pojazdu marki Saab. 30-latek z gminy Nowodwór jadąc drogą krajową nr 48 w kierunku Dęblina przekroczył dozwoloną prędkość poza obszarem zabudowanym o 66 km/h. Został zatrzymany do kontroli. W trakcie czynności funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że 30-latek miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy.

W niedzielne popołudnie inny kierowca wykazał się wyjątkową nieodpowiedzialnością. Przykuł uwagę ryckiej drogówki, kiedy w Piotrowicach kierując samochodem marki BMW wykonał manewr wyprzedzania innego pojazdu na skrzyżowaniu. Również został zatrzymany do kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że 34-letni mieszkaniec gm. Trojanów nie posiada uprawnień do kierowania. Ale nie tylko z tego powodu kierujący BMW nie powinien wsiąść za kierownicę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz za pozostałe wykroczenia przed Sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

K.S.