Stop Nietrzeźwym Kierującym!!! - Aktualności - KPP Ryki

Aktualności

Stop Nietrzeźwym Kierującym!!!

Data publikacji 26.06.2018

Wczoraj od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu ryckiego policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ŻW prowadzili akcję „Stop Nietrzeźwym Kierującym” ukierunkowaną na ujawnianie nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu ryckiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Rykach i Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie prowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod kr. „Stop Nietrzeźwym Kierującym”. Efektem działań było zatrzymanie czterech nietrzeźwych kierujących. „Rekordzista” z tego dnia miał 0,76 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący stracili prawa jazdy i odpowiedzą przed Sądem.

Podczas działań skontrolowano losowo ponad 800 uczestników ruchu drogowego. Kontrole prowadzone będą w weekendy, wydłużone weekendy świąteczne oraz w czasie bezpośrednio kończącym w/w okresy. Celem akcji jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem po drodze publicznej jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.