Ryki: Policjanci pilotowali samochód do szpitala - Aktualności - KPP Ryki

Aktualności

Ryki: Policjanci pilotowali samochód do szpitala

Data publikacji 04.10.2018

Wczoraj policjanci z ryckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód VW Transporter. Okazało się, że samochód zmierza do szpitala ze względu na złe samopoczucie pasażerki, która uskarżała się na silny piekący ból w klatce piersiowej. Policjanci niezwłocznie podjęli pilotaż samochodu do szpitala używając sygnałów uprzywilejowania.

Wczoraj przed godziną 13.00 w miejscowości Krasnogliny podczas patrolowania drogi krajowej K-48 policjanci z ryckiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki VW Transporter. Już na wstępie okazało się, że samochód zmierza do szpitala ze względu na złe samopoczucie pasażerki.

   72-letnia mieszkanka Warszawy z wszczepionym stymulatorem serca uskarżała się na silny piekący ból w klatce piersiowej. Policjanci bez wahania ruszyli kobiecie z pomocą. W celu zapewnienia sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego kilkukilometrowego przejazdu, za zgodą dyżurnego podjęli niezwłocznie pilotaż samochodu do szpitala. Kobieta trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy ryckiego szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

R.W.