Ryki: Wykorzystały nieuwagę seniora i ukradły ponad 20 tys. zł - Aktualności - KPP Ryki

Aktualności

Ryki: Wykorzystały nieuwagę seniora i ukradły ponad 20 tys. zł

Data publikacji 18.10.2018

Ryccy policjanci poszukują sprawczyń kradzieży, której ofiarą padł 88-letni mieszkaniec gm. Stężyca. Najpierw do domu starszego pana przyszła kobieta podająca się za pracownicę pomocy społecznej proponując mu pomoc. Kiedy ta opuszczała jego posesję, pojawiła się druga, tym razem oferując pościel. Po wyjściu kobiet z posesji okazało się, że mężczyźnie skradziono ponad 20 tys. zł.

Do zdarzenia doszło wczoraj w południe. Jak ustalili policjanci, do mieszkania starszego pana przyszła kobieta podająca się za pracownicę pomocy społecznej proponując pomoc samotnie zamieszkującemu mężczyźnie. Kiedy rzekoma pracownica wychodziła, nagle dołączyła do niej druga kobieta, oferując mu  do zakupu elementy pościeli. Po wyjściu z posesji nieznajomych kobiet, mężczyzna zorientował się, że skradziono mu ponad 20 tys. zł. Policjanci poszukują sprawczyń kradzieży.

Jednocześnie mundurowi ostrzegają przed tego typu osobami. Sprawcy mogą podawać się za pracowników administracji, opieki społecznej, hydraulików itp. Są to osoby, które potrafią wzbudzić zaufanie nienagannym wyglądem i zachowaniem, a tym samym wykorzystać łatwowierność i naiwność ofiary. Każdy taki przypadek należy zgłaszać na Policję. Pamiętajmy, że prawdziwi pracownicy powinni posiadać legitymacje ze zdjęciem potwierdzające ich tożsamość. Nie bójmy się potwierdzać takich wizyt dzwoniąc do zakładów pracy czy na Policję.

R.W.