Ryki: Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier - Aktualności - KPP Ryki

Aktualności

Ryki: Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 20.09.2019

Wspólne działania ryckich kryminalnych i funkcjonariuszy służby celno-skarbowej z oddziału w Lublinie doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia ośmiu nielegalnych automatów do gier hazardowych. Urządzenia działały w lokalach na terenie Ryk i Dęblina. Właścicielom sprzętu grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W związku z sygnałami o urządzaniu nielegalnych gier hazardowych ryccy policjanci wraz z funkcjonariuszami celno-skarbowymi z Krajowej Administracji Skarbowej oddział w Lublinie w ostatni poniedziałek dokonali kontroli dwóch lokali na terenie powiatu ryckiego. W jednym z lokali na terenie Ryk ujawnili trzy, a w drugim na terenie Dęblina pięć włączonych i udostępnianych dla graczy automatów. Po sprawdzeniu okazało się, że wszystkie te automaty są grami w rozumieniu ustawy o grach hazardowych, gdyż zawierają elementy losowości, a wygranymi punktami można grać tak jak zakupionymi punktami. Urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS do dalszego postępowania.

 

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

R.W.

  • Zabezpieczone automaty do gier