Ryki: Zatrzymania poszukiwanych - Aktualności - KPP Ryki

Aktualności

Ryki: Zatrzymania poszukiwanych

Data publikacji 09.01.2020

Policjanci z ryckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych na podstawie Listów Gończych i Nakazów Doprowadzenia do odbycia kary, wydanych przez Sądy. Jeden z nich poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania.

Wczoraj policjanci z ryckiej komendy prowadząc czynności służbowe w stosunku do osób ukrywających się przed Policją, dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn poszukiwanych na podstawie Nakazów doprowadzenia do odbycia kary i Europejskiego Nakazu Aresztowania. W obydwu przypadkach mężczyźni od pewnego czasu skutecznie unikali zatrzymań, często przebywając poza miejscem zamieszkania, wychodząc z domu w godzinach wczesno-porannych lub najprościej przebywając w domu nie odpowiadali na dzwonek do drzwi i pukanie.

    Wczoraj czujność ich zawiodła, policjanci posiadając stosowne ustalenia w dwóch przypadkach podjęli skuteczne działania. 42-latek z gminy Kłoczew został zaskoczony w miejscu zamieszkania, teraz najbliższe pół roku spędzi z Zakładzie karnym. Drugi z mężczyzn 34-letni mieszkaniec gminy Stężyca na widok policjantów wchodzących na jego posesję podjął próbę ucieczki i zbiegł do pobliskiego lasu. Tam został ujęty przez policjantów, którym kierunek ucieczki zbiega wskazały spłoszone sarny. Mężczyzna najbliższe 4-lata spędzi w Zakładzie karnym.

RW.

  • wizjer